2019 Work Plan

  alt

 

 

 


ღონისძიების დასახელება

ჩატარების ადგილი

ჩატარების ვადა

შემსრულებელი

კურატორი

1

„ბორჯომ-ბაკურიანი 2019“ ქორეოგრაფიული ფესტივალი

ბორჯომი, ბაკურიანი

1-8- 15-22

თებერვალი

ქორეოგრაფთა. კავშირი

 

კ. მარკოიშვილი,

ი. ტორაძე

2

საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია-ფესტივალი

ბათუმი

15-19 მარტი

კავშირის აპარატი

 

ო.ალავიძე

მ. გამისონია

3

საგაზაფხულო კონცერტი-ფესტივალი

მცხეთა, კუტურის ცენტრი

31 მარტი

კავშირის აპარატი,

 

კ. მარკოიშვილი,

ი. ტორაძე

გ. ჭანიშვილი

4

საერთაშორისო ფესტივალი „გაზაფხულის რიტმები“

რუსთავი-მცხეთა

26-27 აპრილი

კავშირის კულტმასობრივი ღონისძიებების მოწყობისა და საერთშორისო ურთერთობების სამსახურები

კ. მარკოიშვილი,

მ. გამისონია

5

უჩა დვალიშვილის ვარსკვლავის

გახსნა

თბილისის დიდი საკონცერტო დარბაზი

5 მაისი

კავშირის აპარატი,

 

კ. მარკოიშვილი,

მ. გამისონია

6

საქველმოქმედო კონცერტი

ჟინვალი

15-16 მაისი

კავშირის აპარატი,

 

კ.მარკოიშვილი

7

მცხეთა- მთიანეთის დათვალიერება

მცხეთის კულტურის ცენტრი

19 მაისი

კავშირის აპარატი,

 

კ.მარკოიშვილი

ბ. ტურაშვილი

8

საერთშორისო ფესტივალი

წყალტუბო

 

იმერეთის რეგიონალური ორგანზაცია

ვეტერ. ფონდი

ი. ტორაძე

ჯეირან გოგინავა

9

ქორეოგრაფიული ფესტივალი

„რაბათის გაზაფხული“

ახალციხე

25 მაისი

კავშირის აპარატი,

სამცხეთ-ჯავახეთის

რეგოინ. ორგ-ია

კ. მარკოიშვილი

გ.გრძელიშვილი

ს. მენაბდიშვილი

10

„სანიმუშო საბავშვო და ახალგაზრდული სახალხო“ ქორეოგრაფიული ანსამბლების სერთიფიცირების I ეტაპი

სამეგრელო-ზემო სვანეთი

ზუგდიდი

1-10 ივნისი

კავშირის აპარატი

 

 

11

შემაჯამებელი ფესტივალი

პროფკავშირების კულტურის სასახლე

15 ივნისი

კავშირის აპარატი,

 

კ. მარკოიშვილი

გ. ჭანიშვილი

12.

„ბრავო ომარ!“

თბილისის დიდი საკონცერტო დარბაზი

16 ივნისი

კავშირის აპარატი

 

კ. მარკოიშვილი,

გ. ჭანიშვილი

13

საერთაშორისო ფესტივალი

„არტ-ფოლკ ფესტი“

ბათუმი

19-28,

15-25 ივლისი

კავშირის აპარატი,

„არტ-ფოლკი“

მ. გამისონია

კ. მარკოიშვილი,

გ. რუხაძე

მ. გამისონია

14

საერთაშორისო ფესტივალი

„კავკასია-2019“

ბათუმი

1-10ივლისი

კავშირის კულტმასობრივი ღონისძიებების მოწყობისა და საერთშორისო ურთერთობების სამსახურები

კ. მარკოიშვილი,

მ. გამისონია

15

საერთაშორისო ფესტივალი „შემოდგომის რიტმები“

მცხეთა, ყვარელი, თელავი

25-30 ოქტომბერი

კავშირის კულტმასობრივი ღონისძიებების მოწყობისა და საერთშორისო ურთერთობების სამსახურები

კ. მარკოიშვილი,

მ. გამისონია

16

 

ჯამუ გარუჩავას საღამო

თბილისის დიდი საკონცერტო დარბაზი

17 ნოემბერი

კავშირის აპარატი.

არტ ფოლკი

კ. მარკოიშვილი,

მ. გამისონია

17

ქორეოგრაფიული ფესტივალი

თბილისი „არტ-ჰოლი“

23 ნოემბერი

კავშირის აპარატი,

 

კ. მარკოიშვილი,

გ. ჭანიშვილი

18

„სანიმუშო საბავშვო და ახალგაზრდული სახალხო“ ქორეოგრაფიული ანსამბლების სერთიფიცირების I ეტაპი

აჭარის რეგიონი

ბათუმი

30ნოემბერი

01დეკემბერი

კავშირის აპარატი

 

 

19

ქორეოგრაფიული ფესტივალი „ვიცეკვოთ ქართულად“

თბილისი „არტ-ჰოლი“

26-27 დეკემბერი

კავშირის აპარატი,

თბ.საქალაქო ორგ-ია

კ. მარკოიშვილი,

გ. ჭანიშვილი

20

გაზეთ „საქართველოს ქორეოგრაფიის“ გამოცემა

თბილისი

წლის მანძილზე

ო. ალავიძე,

მ. უშიკიშვილი

 

21

საქართველოს ქორეოგრაფთა კავშირის ჯილდოების მინიჭება წარმოდგენილი შუამდგომლობის საფუძველზე

თბილისი, რეგიონალური

ორგანიზაცია

წლის მანძილზე

კავშირის აპარატი

პასმგ. მდივანი

 

22

შემოქმედებითი და ხსოვნის საღამოები

 

 

სამების საკათედრო ტაძარი

წლის მანძილზე

კავშირის აპარატი,

 

 

23

ქორეოგრაფებთა ტრენინგ -სემინარები

თბილისი

წლის მანძილზე

საქართველოს ქორეოგრაფთა კავშირი და ააიპ კულტურის ინსტიტუტი